Akcesoria do obrabiarek CNC: jakie warto mieć pod ręką? | Martex CNC - producent maszyn CNC ...

Akcesoria do obrabiarek CNC: jakie warto mieć pod ręką?

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (CNC) zapewniło wyraźny postęp w takich branżach jak obróbka metali i drewna. Tę technologię wykorzystuje się także w marketingu do produkcji reklam. Jest to możliwe dzięki obrabiarkom nazywanymi centrami obróbkowymi. To urządzenia wielooperacyjne, sterowane komputerowo, które umożliwiają wykonanie licznych operacji przy jednoczesnym zamocowaniu obrabianego elementu. Takie rozwiązanie często oferują akcesoria do obrabiarek CNC.

Najpopularniejsze akcesoria do obrabiarek CNC

Producenci, którzy wykorzystują plotery laserowe i maszyny CNC w procesach obróbki, często mają konkretne potrzeby co do funkcjonalności sprzętu. Wynika to zwykle z oczekiwań kontrahentów przekazujących określone wymagania względem detali. Do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebne są wysoka precyzja wykonania i powtarzalność produkcji, a te zapewniają różnego rodzaju narzędzia pomocnicze.

Akcesoria do obrabiarek CNC:

  • uchwyt kolizyjny;
  • znacznik laserowy;
  • kule transportowe;
  • układ centralnego smarowania;
  • dodatkowy obszar roboczy.

Maszyny CNC pracują w bardzo wymagających warunkach. Niesprzyjające środowisko, duże obciążenia, tarcie i wysoka temperatura to naturalne skutki eksploatacji urządzeń. Niestety rzutują one na dokładność oraz płynność pracy.

W celu zapobiegania takim sytuacjom warto zadbać o sprawny system smarowania. Pomoże w tym układ centralnego smarowania do maszyn CNC. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne podawanie środka smarnego, który dociera w pożądane miejsca oraz w określonych porcjach. Pozwala to utrzymać sprawność i wydajność urządzenia, a przy tym detal nie jest zanieczyszczony.

Akcesoria do obrabiarek CNC ułatwiające codzienną pracę operatora

Maszyny pracują wydajniej i dokładniej niż człowiek, ale do ich obsługi potrzebny jest operator. Odpowiada on za stan techniczny maszyny, a także prawidłową i terminową realizację zadań. Do jego obowiązków należy m.in. troska o układ smarowania czy załadunek blach do cięcia.

Uchwyt kolizyjny

Dodatkowe akcesoria nie tylko ułatwiają realizację wspomnianych zadań, lecz także chronią sprzęt przed uszkodzeniem. Tak działa chociażby uchwyt kolizyjny, który zabezpiecza palnik przed zniszczeniem. W ten sposób maszyna uniknie zbędnych przestojów w pracy, co pozwali ograniczyć zbędne i często nieprzewidziane koszty serwisowania.

Znacznik laserowy

Dużym udogodnieniem dla operatora jest znacznik laserowy. Dzięki niemu dokładnie wiadomo, w którym miejscu nad blachą znajduje się palnik, przyspiesza on pracę np. przy cięciu kawałków odpadowych, a także zapewnia możliwość szybkiego powrotu w miejsce przerwania cięcia.

Dodatkowy obszar roboczy

Zdarza się, że w zakładzie pojawia się detal o niestandardowych rozmiarach. Jeśli dotychczas Twoja firma nie miała do czynienia z takim gabarytem, może pojawić się problem ze znalezieniem maszyny, która poradzi sobie z jego obróbką.

W takich sytuacjach przydaje się akcesorium zapewniające dodatkowy obszar roboczy. Dla przykładu ploter plazmowy MTX 2060 można rozbudować o taką funkcjonalność, co zapewni większą wszechstronność urządzenia. Dla Twojej firmy to okazja, aby realizować obróbkę detali, które wykraczają poza standardowe pole robocze.

Postaw na wygodę i bezpieczeństwo

Dodatkowe wyposażenie urządzeń CNC poprawia komfort pracy operatora, co przekłada się na wyższą wydajność. Akcesoria chronią Cię również przed potencjalnymi uszkodzeniami sprzętu, co pozwali uniknąć nieprzewidzianych kosztów związanych z przestojami i nieplanowanymi naprawami.

Szukasz rozwiązań, które poprawią wydajność pracy w Twoim zakładzie? Porozmawiaj z naszym specjalistą i dowiedz się więcej.

Twój partner w drodze do sukcesu

Martex CNC

Jesteśmy liderem rynku maszyn CNC oraz autoryzowanym przedstawicielem Hypertherm. Zapraszamy na prezentację do siedziby firmy

Kontakt
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.