Maszyny do cięcia blachy | Martex CNC - producent maszyn CNC

Maszyny do cięcia blachy

Jednym z etapów kształtowania materiału jest jego cięcie. W praktyce to obróbka blach, w czasie której dzieli się arkusze na mniejsze elementy o określonej szerokości podawanej w mm. W procesie istotna jest wielkość i grubość materiału, ponieważ wpływa to bezpośrednio na tempo pracy sprzętu.

Oznacza to, że przed decyzją o kupnie maszyny ręcznej lub automatycznej zastanów się, do obróbki jakich rodzajów blachy będziesz jej potrzebować. Od tego zależeć będzie m.in. prędkość realizacji zadań i kwestia powtarzalnej jakości na dużej liczbie sztuk.

Ręczne maszyny do cięcia blachy płaskiej. Nożyce i gilotyna

Profesjonalne warsztaty i zakłady korzystają niemal wyłącznie z maszynowego cięcia blachy. Jednak istnieją firmy, które nadal korzystają z klasycznych nożyc gilotynowych. Przykładem takiego urządzenia do cięcia blachy są nożyce Holzmann TBS 1320.

Ile trzeba zapłacić za maszyny do cięcia blachy płaskiej? Nowe urządzenie kosztuje ok. 10 000 zł, ale na rynku dostępne są także modele używane. Od ich stanu technicznego zależy też cena. Maszyny w dobrym stanie można kupić już za ok. 5 000 zł. Z kolei sprzęt wymagający remontu dostępny jest w przedziale od 2 000 zł do 3 000 zł. Z kolei w pobliżu 1 000 zł dostępne są machiny mocno wadliwe i przeznaczone zwykle na części.

Konstrukcja urządzenia do cięcia blachy Holzmanna przypomina stabilny stół roboczy. Maksymalna długość cięcia gilotyny wynosi 1 320 mm, a grubość blachy może mieć zaledwie 1 mm. Automatyczny docisk pozwala na przytrzymywanie blachy w trakcie cięcia arkuszy. Jest także ogranicznik do dokładnego ustawiania materiału do 700 mm z podziałką.

Duże ułatwienie to przede wszystkim prosta obsługa. Wszystkie te elementy sprawiają, że maszyna znajdzie zastosowanie do prostszych zadań. Z kolei do cięcia blachy na sprzedaż, gdzie liczy się prędkość pracy i powtarzalna jakość, wykorzystywane są bardziej zaawansowane maszyny CNC.

Sztuka cięcia mechanicznego, czyli nowoczesne maszyny do obróbki blachy

Maszyny CNC to wydajne, szybkie i optymalizujące koszty pracy narzędzia do produkcji profili stalowych czy cięcia blachy. Technologia pozwala obrabiać metal z ogromną precyzją. Działania wspiera system komputerowy, który monitoruje pracę i zapewnia powtarzalną jakość.

Maszyny do wycinania blachy można wykorzystać do wycinania blachy płaskiej, żłobienia stali węglowej, stopowej, nierdzewnej i aluminium. Wypalarki plazmowe CNC zapewniają dużo bardziej precyzyjne cięcie w porównaniu do ręcznych odpowiedników, a jednocześnie są do 7 razy szybsze niż palniki gazowe.

Technologia pozwala w łatwy sposób poradzić sobie z blachą o grubości 3, 8 lub 16 mm, a także ze stalą nierdzewną do 25 mm i stalą czarną do grubości 40 mm. Dostępne są także plazmy, będące w stanie przeciąć materiał o grubości 50 mm.

Centralnym miejscem maszyn CNC jest komputer, który służy do automatycznego sterowania maszynami. Swobodnie mogą go obsługiwać osoby, które nie mają zaawansowanej wiedzy na temat programowania. Projekty łatwo wgrać za pomocą portu USB, co umożliwia szybkie przejście do realizacji zadań. Dużą zaletą tego rodzaju urządzeń jest wszechstronność zastosowania w wielu branżach.

Maszyny do wycinania blachy znajdą zastosowanie w następujących sektorach:

  • przemysł stoczniowy;
  • gospodarka rolna i hodowlana;
  • górnictwo;
  • energetyka;
  • produkcja instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji;
  • sprzęt budowlany;
  • rury i przewody rurowe.

Wysokie tempo pracy, precyzja i powtarzalna jakość sprawiają, że maszyny CNC wypadają lepiej w porównaniu do swoich ręcznych odpowiedników. Jeśli chcesz ciąć koła, wycinać otwory, skomplikowane kształty i poprawić tempo realizacji zleceń, postaw na solidną firmę.

Maszyny CNC od polskiego producenta

Możemy wyprodukować dla Twojej firmy sprzęt, który będzie dostosowany do specyfiki branży i rodzaju obrabianego materiału. Jeśli produkujesz zbiorniki, ważna będzie dla Ciebie obsługiwana szerokość kręgu blachy. W przypadku zadań z różnymi wielkościami arkuszy ważne będzie pole pracy. Dlatego wymiary danej maszyny dostosujemy do konkretnych potrzeb. Kładziemy duży nacisk na indywidualne podejście i spersonalizowane rozwiązania.

Klienci doceniają nie tylko nasze maszyny CNC, lecz także sprawną pomoc techniczną. Klasycznie serwisujemy sprzęty w siedzibach ich firm, również zdalnie, co zwiększa szybkość działania i minimalizuje ryzyko przestojów. Chcesz zobaczyć na żywo, jak działają plotery czy wypalarki? Umów się na spotkanie i odwiedź naszą siedzibę lub opcjonalnie obejrzyj prezentację online.

Przeznaczenie maszyn CNC