Maszyny do cięcia rur i maszyny do cięcia profili | Martex CNC - producent maszyn CNC

Maszyny do cięcia rur i maszyny do cięcia profili

Współczesne maszyny CNC do ciecia rur i profili pozwalają na wyprodukowanie elementów do budowy konstrukcji rurowych. W ten sposób powstają profile budynków, rusztowania czy rurociągi. Wypalarka plazmowa z obrotnicą do rur i profili, wspierana przez nowoczesne oprogramowanie, to wydajne urządzenie, które usprawni pracę w Twoim zakładzie. W jaki jeszcze sposób można poradzić sobie z cięciem rur stalowych?

REMS Cento – maszyna do cięcia rur stalowych

Obcinak do rur REMS Cento to przenośna maszyna do szybkiego i prostopadłego cięcia rur. Maszyna waży zaledwie 17,8 kg i jest bardzo stabilna w trakcie pracy. Odporna na skręcenia konstrukcja żeliwna zapewnia wytrzymałość i precyzyjne cięcie. Koło tnące gwarantuje z kolei łatwe przecinanie ze względu na specjalne ukształtowanie.

Niewymagający dużej siły posuw za pomocą dobrze wyprofilowanego uchwytu i łożyskowanego igiełowo wrzeciona z gwintem trapezowym zapewnia komfort w trakcie realizacji zadań. Kółko tnące zabezpieczone jest przez ogranicznik posuwu i chroni przed zetknięciem się z rolkami dociskowymi.

Maszyny do cięcia rur nierdzewnych i profili: podpora rury. Średnica Ø i zakres pracy w mm

Ważną częścią urządzenia REMS jest podpora rury. Odpowiadają za nią cztery wykonane ze stali nierdzewnej rolki podporowe, osadzone na łożyskach kulkowo-igiełkowych i dzięki temu zapewniają lekki obrót przecinanej rury.

Przecinanie nie wymaga wykonania jakichkolwiek wstępnych czynności nastawczych w całym zakresie pracy, czyli Ø 22–108 mm.

Warto zaznaczyć, że precyzyjne maszyny CNC do cięcia rur i profili są bardziej wszechstronne. Wszystko za sprawą większego zakresu średnic, który wynosi Ø 40–300 mm. Kluczową przewagą okazuje się tutaj automatyka i odpowiednia konfiguracja programu komputerowego.

Czym napędzany jest obcinak do rur?

Mocny, bezobsługowy mechanizm zainstalowano na łożyskach kulkowych i igiełkowych. Sprawdzony silnik o mocy 1 200 W jest bardzo wydajny. Dla przykładu Ø 100 mm rurę przetnie w około 8 sekund. Liczba obrotów 115/min pozwala na wydajną pracę i zadowalającą szybkość cięcia i przycinania rur.

Niemiecka precyzja cięcia blachy

Solidnie wykonane kółka tnące mają różną geometrię ostrzy. Dostosowane są do przecinania wielu typów materiałów, co umożliwia szybkie cięcie, które nie powoduje powstawania zewnętrznego grantu. Kółka tnące REMS wyprodukowano z ciągliwo-twardej, specjalnie hartowanej stali nożowej, która gwarantuje długą żywotność tego elementu. Obniża to koszty eksploatacyjne.

Dane techniczne urządzenia do cięcia rur stalowych i kształtowników

W codziennej pracy ważna jest szybkość realizacji zadań i możliwość ustawienia maszyny do konkretnego rodzaju materiału, np. rurek miedzianych, z aluminium lub ze stali węglowej. Jak pod względem parametrów technicznych wygląda REMS Cento?

Najważniejsze dane techniczne maszyny do cięcia profili stalowych oraz aluminiowych:

  • szybkie, prostopadłe cięcie rur o Ø 22–100 mm;
  • duża dokładność – nie powstaje zewnętrzny grat;
  • do cięcia rur w systemach zaciskowych ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, żeliwnych (SML) i wielowarstwowych;
  • napęd: silnik uniwersalny 230 V, 50–60 Hz, 1 200 W;
  • bezobsługowa przekładnia;
  • obroty 115/min;
  • stabilne rolki dociskowe ze stali hartowanej.

Elektronarzędzie, choć sprawne, nie poradzi sobie z rurami o większych średnicach i służy wyłącznie do jednej czynności. Współczesne urządzenia do cięcia kształtowników można wykorzystać do cięcia i fazowania, co skraca czas pracy. Wystarczy zaprogramować komputer, aby wykonał on sekwencję następujących po sobie czynności. Dzięki temu możesz sterować obróbką i dostosować tempo zadań do terminów realizacji zamówień.

Współczesne maszyny do cięcia profili stalowych przy użyciu plazmy

Nowoczesny roboczy stół warsztatowy zapewnia wysoką funkcjonalność i wydajność pracy. Jego instalacja jest prosta, ponieważ całą operację wykonuje firma, w której zamówiłeś maszyny CNC. Taki podmiot nie tylko wdroży sprzęt w Twojej firmie, lecz także uruchomi i przeprowadzi test, aby wyprodukować gotowy element.

Maszyny do cięcia rur stalowych i obróbki metali poradzą sobie z różnymi rodzajami tworzyw. Można dostosować do nich jeden z czterech wariantów palnika, co zapewnia znaczą wszechstronność urządzenia. Ponadto plazma przetnie zarówno aluminiowy, jak i stalowy arkusz, a także różne rodzaje rur. Maszyny CNC wykorzystuje się m.in. do spawania czy gięcia stali.

Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży i dowiedz się więcej!

Przeznaczenie maszyn CNC