Wyposażenie dodatkowe | Martex CNC - producent maszyn CNC ...

Wyposażenie dodatkowe

Uchwyt kolizyjny

Zabezpieczenie palnika przed przypadkowym uszkodzeniem.

Znacznik laserowy wskazujący położenie palnika

  • wskazuje pozycję palnika nad arkuszem blachy,
  • możliwość dokładnego oraz szybkiego powrotu w miejsce przerwania cięcia
  • przyspiesza pracę, przede wszystkim przy cięciu z kawałków odpadowych.

Kule transportowe ułatwiające załadunek blachy na stół

Układ centralnego smarowania

Palnik gazowy

z możliwością przecięcia do 150mm grubości materiałów

  • dwa systemy tnące _możliwość jednoczesnego zamontowania palnika plazmowego i tlenowego( gazowego),
  • ręczna zamiana palników przez operatora.

Sterowanie z pada

Wyjazd poza obszar roboczy

  • Dodatkowy obszar pracy poza stołem materiałowym dla profili i długich elementów, które nie mieszczą się pod portalem.

Obróbka materiałów za pomocą ploterów laserowych i maszyn CNC obejmuje wiele procesów, których efektem jest konkretny detal o ściśle określonym kształcie i parametrach. Aby było możliwe uzyskanie wysokiej precyzji wykonania takiego elementu, a także zachowanie powtarzalności produkcji, maszyny obróbcze muszą być wyposażone w różne narzędzia pomocnicze. W tej kategorii proponujemy rozmaite akcesoria do ploterów CNC, niezbędne zarówno do wykonywania zadań, jak i do ochrony urządzeń tnących czy obróbczych.

Akcesoria do obrabiarek CNC usprawniające mechanikę maszyn

Plotery tnące oraz inne maszyny do obróbki CNC pracują w trudnych warunkach środowiskowych i często pod dużym obciążeniem. Wysoka temperatura i tarcie są czynnikami prowadzącymi do powstawania uszkodzeń mechanizmów. Z pewnością mają też wpływ na płynność ich pracy, a w konsekwencji – na jej dokładność. Dlatego tak ważne jest dbanie o sprawny system smarowania, który – jak każdy inny mechanizm – ulega zużyciu i może zawodzić.

Akcesoria do obrabiarek CNC, które proponujemy, obejmują między innymi układ centralnego smarowania do takich maszyn. Umożliwia on precyzyjne dozowanie środka smarnego, dzięki czemu dociera od do konkretnych punktów maszyny w wymaganych ilościach. W efekcie urządzenie pracuje sprawnie i płynnie, a obrabiany materiał nie jest zanieczyszczony.

Akcesoria do ploterów tnących

Poza układem smarowania, akcesoria do ploterów laserowych umożliwiają też sprawny załadunek blach przeznaczonych do cięcia oraz chronią palnik przed uszkodzeniem. Do tego celu służy specjalny uchwyt kolizyjny. Proponujemy również same palniki oraz znaczniki laserowe, które precyzyjnie wskazują ich położenie na powierzchni materiału. Tego typu akcesoria do ploterów tnących ułatwiają operatorowi kontrolowanie maszyny i ograniczają do minimum ryzyko uszkodzenia urządzenia czy zniszczenia materiału. Akcesoria do ploterów CNC uzupełniają elementy pozwalające na rozszerzenie obszaru roboczego oraz systemy sterowania laserem za pomocą pada.

Umów się na pokaz cięcia

Zobacz maszynę na żywo!

Zapraszamy do siedziby naszej firmy na pokaz cięcia, przeprowadzimy prezentację naszych maszyn i zaoferujemy wypalarki plazmowe dopasowane do Twojego profilu produkcyjnego.
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.