Maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego | Martex CNC - producent maszyn CNC ...

Maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego

Maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego

Drugim co do wielkości sektorem przemysłowym w Polsce jest branża motoryzacyjna i elektromobilności (automotive). Pandemia mocno dotknęła zakłady produkcyjne na całym świecie, ponieważ przerwane zostały łańcuchy dostaw i fabryki zawiesiły produkcję. Co więcej, problemy z dostawami półprzewodników i wojna na Ukrainie utrudniły pozyskiwanie niezbędnych surowców. Mimo wyzwań eksperci rynku patrzą w przyszłość z optymizmem.

Jak wygląda sytuacja w przemyśle motoryzacyjnym?

Branża motoryzacyjna i elektromobilności obejmuje zarówno produkcję pojazdów samochodowych, przyczep lub naczep, jak i handel detaliczny, hurtowy czy naprawę pojazdów i motocykli. Wraz ze zmianami klimatycznymi i postanowieniami Porozumienia Paryskiego rozwija się także obszar elektromobilności, e-busów i samochodów elektronicznych.

W raporcie „Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego. Sektor motoryzacja i elektromobilność” opracowanym przez PARP, przeczytać można, że „ważnym aspektem funkcjonowania sektora motoryzacji i elektromobilności jest ukierunkowanie na produkcję, sprzedaż oraz obsługę pojazdów zeroemisyjnych np. elektrycznych i niskoemisyjnych – hybrydowych”.

Należy zaznaczyć, że od 2035 roku kraje UE wprowadzą zakaz sprzedaży aut spalinowych. Oznacza to, że koncerny będą produkować więcej elektryków, a w wielu procesach będą one potrzebować różnych grup podzespołów. Dostarczyć je mogą urządzenia dla przemysłu motoryzacyjnego CNC do obróbki metali.

Maszyny w branży motoryzacyjnej

Specyfika branży wymaga wydajnych, dobrych jakościowo i często innowacyjnych rozwiązań. Gdy stają się one codziennością, przychodzi etap produkcji, a w nim niezbędne są inne urządzenia dla przemysłu motoryzacyjnego.

Jakie znajdziesz maszyny w branży motoryzacyjnej? Oto one:

  • U=urządzenia z technologią CNC;
  • Zwij=arki do blach;
  • Giętarki i obrotnice do rur;
  • Linie do termokompresji; Prasy wykrojnikowe.

Branża samochodowa wymaga precyzji i chociażby dlatego stosuje się w niej obróbkę skrawaniem. Sprzęty zajmują się wytwarzaniem złożonych części takich jak łopatki wirników silnika, obudowy czy wały krzywkowe. Technologia CNC to powtarzalna jakość i wysoka efektywność produkcji przy ograniczonych kosztach.

Obrotnica do rur i profili to sprzęt, dzięki któremu można wyciąć elementy używane do budowania konstrukcji rurowych. Rozwiązanie służy do cięcia profili o różnych kształtach, a nawet elementów wielkogabarytowych detali ustawianych poza stołem roboczym. Technologia zapewnia powtarzalność i precyzję.

Prasy wykrojnikowe służą do cięcia materiałów syntetycznych, uszczelek, gumy, skóry filcu czy materiałów piankowych. Sprzęt dzieli surowiec na pożądane części, zgodnie z wgranym oprogramowaniem. Dzięki niemu powstają np. samochodowe chodniczki.

Polskie zakłady produkcyjne maszyn i rozwiązania dla wymagających klientów

Nasza firma dostarcza klientom maszyny do obróbki metali, które wykorzystuje się np. w przemyśle motoryzacyjnym. W branży potrzeba rozwiązań do produkcji elementów silników i karoserii. Poszczególne maszyny CNC znajdują wszechstronne zastosowanie. Realnie wspierają linie produkcyjnie służące do budowy pojazdów, ponieważ dostarczają niezbędne komponenty.

Wiele marek aut korzysta z własnego parku montażowego, ale jednocześnie wspiera się dostawami części od partnerów zewnętrznych. Jednak przed takim partnerem stoją spore wymagania dotyczące jakości komponentów i czasu przygotowania poszczególnych partii. Jesteś jednym z nich? Dysponujemy narzędziami, które dzięki nowym technologiom poprawią wydajność pracy w Twojej firmie.

Nasza oferta obejmuje nie tylko maszyny CNC, lecz także kluczowy dla powodzenia produkcji montaż wraz z wdrożeniem. Jednocześnie chcemy zaoferować, docenianą przez naszych klientów, pomoc techniczną. Nie musisz pamiętać o aktualizacjach oprogramowania.

Maszyny mają sterowanie zdalne, co jest dodatkowym plusem, ułatwiającym rozwiązywanie trudności bez konieczności przestojów. Szukasz maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego? Prekonaj się, co jeszcze możemy Ci zaoferować.

Przeznaczenie maszyn CNC

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.