Maszyny w przemyśle metalurgicznym | Martex CNC - producent maszyn CNC ...

Maszyny w przemyśle metalurgicznym

Maszyny w przemyśle metalurgicznym

Maszyny MTL w przemyśle metalurgicznym, czyli urządzenia do zadań specjalnych

Metalurgia to jedna z najbardziej wymagających gałęzi przemysłu. W tych ekstremalnych warunkach i wysokich temperaturach niezastąpione są specjalne maszyny dla przemysłu metalurgicznego. Do ich budowy potrzebne okazują się inne zaawansowane urządzenia i to właśnie po nie sięgają współcześni producenci. To m.in. lasery do cięcia blachy czy sprzęty do spawania. Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja wykonania oraz powtarzalna jakość. Dba o to dokładny i wydajny osprzęt połączony z systemem informatycznym, który ułatwi Ci kontrolę nad produkcją.

Jaka jest  rola  maszyn i urządzeń w przemyśle metalurgicznym?

Maszyny w branży metalurgicznej pojawiły się podczas Rewolucji Przemysłowej. Wprowadzenie maszyn do metalurgii to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii przemysłu. Nowe technologie pozwoliły przenieść produkcję na wyższy poziom pod względem ilości i jakości.

Dla przykładu maszyny wytwarzające śrubki czy rurki wymusiły na producentach miniaturyzację elementów i przystosowanie ich wielkości do konstrukcji samochodowych lub jeszcze mniejszych urządzeń codziennego użytku.

Postęp przemysłowy nieustannie trwa. Współczesna produkcja pozwala zaoferować szeroki zakres możliwości produkowanych elementów, który spełni surowe europejskie normy i najwyższe standardy oczekiwane przez Twoich klientów. Współczesne maszyny w branży metalurgicznej to najnowocześniejszy sprzęt, który jest niezwykle precyzyjny oraz gotowy do powtarzalnej produkcji na bardzo dużą skalę.

Cały proces produkcyjny koordynuje program komputerowy, który odpowiada za jego optymalny przebieg. Nie dziwi więc fakt, że branża metalurgiczna wykorzystuje zdobycze nowych technologii. Pozwala to oferować jeszcze lepsze produkty i usługi.

Maszyny do produkcji w przemyśle metalurgicznym

Produkcja elementów metalowych wiąże się z zastosowaniem w procesie różnych maszyn CNC, obrabiarek, frezarek bądź tokarek. Ta różnorodność doprowadziła do tego, że współczesne maszyny w MTL zapewniają wysoką jakość kucia i dokładność odlewów, która jest dużo wyższa niż w przypadku obróbki manualnej. Współczesne fabryki dostarczają trwałe elementy, detale i części, które są w stanie sprostać surowym warunkom pracy.

Lista przykładowych maszyn wykorzystywanych w przemyśle metalurgicznym:

  • ciągarki do drutu;
  • prasy śrubowe;
  • plotery;
  • prasy do kucia i prasy hydrauliczne;
  • młoty i walce kuźnicze;
  • sprężarki śrubowe;
  • urządzenia do gięcia profili;
  • dłutownice.

Powyższa lista to nie wszystkie maszyny w MTL. Jest jeszcze wiele rozmaitych sprzętów dedykowanych dla przemysłu metalurgicznego. Choć różnią się funkcjonalnością, to wszystkie maszyny w branży metalurgicznej muszą spełniać pewne standardy ISO czy CE (tzw. Nowego Podejścia) Unii Europejskiej.

Metalurgia – maszyny dla przemysłu metalurgicznego

W przemyśle ciężkim wykorzystuje się również maszyny do obróbki metali, m.in. plotery, przecinarki, np. do aluminium lub stali, czy obrotnice do rur i profili. Od parametrów technicznych tego wyposażenia zależy prędkość realizacji zadań przez przedsiębiorstwo. Wydajny sprzęt gwarantuje perfekcję wykonania i jednocześnie pożądaną wielkość produkcji, którą łatwiej zaplanować, kontrolować i zarządzać.

Sprężone powietrze w przemyśle metalurgicznym

Produkcja metali to tylko jedno z zadań branży metalurgicznej, ponieważ potrzebne jest jeszcze np. odlewanie i obróbka metali. Każdy z tych procesów jest energochłonny, dlatego przedsiębiorcy sięgają po sprężone powietrze, które ma zastosowanie w różnych procesach produkcji. W ten sposób można realnie podnieść efektywność energetyczną poszczególnych maszyn.

Warto zwrócić uwagę na to, że w procesie ważna jest jakość powietrza, która pozwala zapobiegać wadom produktów i problemom pojawiającym się w trakcie ich wytwarzania. Pomaga to uniknąć przestojów w pracy, a to ogranicza koszty produkcji.

Maszyny do obróbki metali od polskiego producenta. Dlaczego się to opłaca?

Jesteśmy polskim producentem maszyn CNC do obróbki metali, m.in. ploterów, obrotnic do rur i profili, przecinarek oraz kompresorów. Ponadto zajmujemy się sprzedażą sprzętów własnej marki i jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy Hypertherm. Nasza firma ma własne know-how, które pozwala nam projektować maszyny w MTL dostosowane do potrzeb takich firm jak Twoja.

Nasi klienci cenią nie tylko funkcjonalność naszych sprzętów, lecz także kompleksowe wsparcie. Oznacza to pomoc w dopasowaniu urządzenia do specyfiki branży i oczekiwań Twojej firmy. Sprzęt możemy serwisować bezpośrednio w fabryce, a także zdalnie, co skraca czas naprawy usterek i ryzyko potencjalnych przestojów.

Przeznaczenie maszyn CNC

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.